FACEBOOK INSTAGRAM LINKEDIN PATREON BUYMECOFFEE
FACEBOOK INSTAGRAM LINKEDIN PATREON BUYMECOFFEE

Naujas žiemos numeris

2020-12-01

„Giovannio Boccaccio „Dekameronas“ vyksta maro laikotarpiu – dešimt jaunuolių, pasislėpę nuo Florenciją užklupusios epidemijos, pasakoja istorijas. Turbūt panašiai ir mes, prabėgus ne vienam šimtmečiui, vis dar kamuojami epidemijos, užsimiršti galime tik skaitydami istorijas apie vietas ir žmones. Todėl stengėmės, kad jos būtų šviesios ir įkvepiančios, visai kaip pasakos, lydinčios mus nuo mažų dienų“, – pristatydama žurnalo žiemos numerį sako jo redaktorė Dalia Smagurauskaitė.

Kažkur tarp paslapčių, pasakų ir magijos sklando Aistės Borjas pasakojimas apie Kaukazą, jo legendas, žmones ir svetingumą. Taip pat mistiškai skamba ir Vlado Liepuoniaus pasakojimas apie paslaptingus airių keliauninkus, apie kuriuos galbūt esame girdėję tik iš filmo „Vagišiai“ su Bradu Pittu, bet niekada netikėjome, kad jie egzistuoja iš tiesų. O Viktorija Samarinaitė panardina į paslaptingų ritualų pasaulį.

Stebuklingos šiaurės ir žiemos motyvų rasite dviejuose pasakojimuose – apie gyvenimą tolimoje ir nepažįstamoje Grenlandijoje, kuriuo pasidalijo salos sostinėje Nuuke įsikūrusi Inesa Matuliauskaitė; ir „Keliaujančios mamos“, papasakojusios apie šeimų nuotykius Kalėdų senelio gimtinėje Laplandijoje. Na, o žiemos nebūna be trijų dalykų: magijos, karštos arbatos ir knygų. Todėl Mantas Wizard praskleidė burtų šydą, o „Švenčionių vaistažolių“ fabriko vadovas papasakojo, kaip gimsta arbata ir kokių klaidų nedaryti ją ruošiant. Ir knygos – nuo seniausio Vilniaus universiteto bibliotekoje saugomo dokumento, senovinio ilgaamžiškumo recepto iki rašytojos iš Butano kuriamų pasakų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„LĖTAI apie pasaulį“ naujienlaiškis

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir kiekvieną savaitę jūsų pašto dėžutę pasieks minimalistinis laiškas nuo „LĖTAI apie pasaulį“ komandos. Jame pasidalinsime naujausiu tinklalaidės pokalbiu, įkvepiančia citata ir ištrauka iš naujausio žurnalo numerio.